Erkeklerde Sertleşme Sorunu ve Tedavisi

erkek-cinsel-sorun

En önemli etkenlerden birisi erkeğin yaşadığı cinsel sorunlardır. Erkeklerde yaşanan cinsel isteksizlik tedavisi mümkündür. Örneğin bir erkek sertleşmeyle ilgili bir sorun yaşadığında, kendine olan güveni gider ve cinsellikten soğuyabilir. Bu sertleşme sorunu nun bir çok sebebi olabilir. Erkek o gün streslidir, kendini veremiyordur, kafasında birşeyler vardır. Dolayısıyla da böyle birşey yaşadıktan sonra performans sorunu da yaşanırsa erkekte kaygı ortaya çıkar. Her cinsel ilişki de sertleşme sorunu tekrar olcak mı diye düşünür erkek. Bu sebeplerden dolayı da bir süre sonra cinsel ilişkiden kaçınma ve cinsel isteksizlik sorunu olur.

 cinsel-isteksizlik

Erkeği sex den soğutan etkenlerden birisi de erken boşalma dır. Erken boşalma da özellikle partner memnuniyetsizliği varsa ve partneri bunu ifade ediyorsa, davranışlarıyla gösteriyorsa bu erkekte bir süre sonra cinsellikten soğuma olabilir.

 

Bunların dışında partnerin cinsel sorunları da erkeğin cinsellikten soğumasında etkili olabilir. Özellikle vajinismus erkeklerin cinsellikten soğumasında etkilidir. Vjinismus olan bir çiftte kadında vajinada kasılma ve cinsellikten kaçınma olduğu zaman her cinsel birleşme deneyimi birleşememe ye yol açar. Bu yüzden bir süre sonra erkekte cinsellikten soğuma, kaçınma olur. Bu da sonunda erkekte sertleşme sorunu meydana getirir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yeni cinsel ilişki ve cinsellik sitesi