Cinsel İlişkiye Girememe Sorunu ve Tedavisi

cinsel-iliskiye-girememe

Cinsel ilişkiye girememe sorunu vajinismus hastalığından kaynaklanır. Bu cinsel ilişki korkusu anlamına gelir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığı zaman en kısa zamanda bir psikolog ve evlilik danışmanıyla görüşme yapılmalıdır. Böyle korkular için biraz bekleme süresi vermek son derece doğaldır fakat bu süre artmaya başladıkça korkunun dozu da aynı oranda azalır. Bu yüzden cinsel ilişkiye girememe sorunu olan insanlar için uzmana gözükmeleri tavsiyemizdir.

Böyle durumlarda genç kız ailesine konuyu açtığı zaman aile bundan büyük panik duyabilir ve yoğun bir baskı uygulayabilir. Bu geleneksel toplumlarda geçerlidir. Bununla ilgili olarak bunları birisine anlatmak, destek istemek çok kolay değildir. Bu aşamada en doğru şey bir evlilik danışmanına gidip cinsel ilişki korkusu için yapılacak olan şeyleri öğrenmektir. Bunlar kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir.

cinsel-iliskiye-girememe-tedavisi

Cinsel ilişkiye girememe sorunu kişinin kendi psikolojik sorunlarından kaynaklanabilir. Geçmişte yaşadığı olaylar, atlattığı tramvalar sonucu kişide sevişme korkusu meydana gelebilir. Bunun yanında kişinin geçmişte tanık olduğu bazı olaylar cinselliğe karşı soğumasına da sebep olabilir. Bu durumların tamamı aslında geçicidir, uzman yardımı ile kontrol altına alınıp kolayca tedavi edilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yeni cinsel ilişki ve cinsellik sitesi